Haber

Şanlıurfa Halfeti’de tur teknesi battı

Şanlıurfa Halfeti'de tur teknesi battı (Yolcular güneşten gölgeye geçince alabora oldu iddiası)

<p class=

” />

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde, Birecik Barajı Gölü’nde gezi esnasında su alan tekne battı, 26 yolcu ise kurtarıldı. Halfeti’de tur teknesinin batması olayıyla ilgili detaylar ortaya çıktı. Teknenin, yolcuların güneşli olan bölgeden gölge yere geçmesi sonucu alabora olduğu iddia edildi.

Fırat Nehri üzerindeki Birecik Baraj Gölü’nde, 26 yolcusu bulunan tur teknesi, gezi sırasında su almaya başladı.
Bunun üzerine can yeleği giyen yolcular, bölgeye gelen diğer teknelere tahliye edilmeye başlandı.
Bu sırada büyük kısmı batan tekneden suya atlayan bazı yolcular ise diğer tekneler tarafından atılan ip yardımıyla kurtarıldı.
Teknedeki 26 yolcunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kurtarma anları çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Talihsiz kazanın haber alınmasıyla birlikte olay yerine sürat teknesi ile takviye teknelerini gönderdiklerini ifade eden görgü tanıklarından Belediye Koordinatörü Eşref Arıkan şöyle konuştu:
“Olayı duyar duymaz gerek sürat tekneleriyle gerek diğer gezinti tekneleriyle olay yerine gittik. Kısa süre içinde orada olduk. Olay Gaziantep sınırları içinde yaşanıyor. Olay Rum kaleye yakın olan bir yerde gerçekleşti. Teknede herhangi bir sorun yoktu. Özellik orada güneşin yön değiştirmesiyle vatandaşlar aniden hareket ediyor. Bu da farklı bir sonuca neden oluyor. İnsanlar kendilerini gölgeye atmak için ani hareket ediyor. Tekne yan yatıyor. Rum kaledeki teknelerde yardıma geldiler. Kısa süre içinde müdahale ettik. Orada suya atlayan vatandaşları can simidiyle diğer teknelere aldık. Birçok tekne sahibi de suya atlayan turistleri kurtarmak için suya atladılar. Çok şükür bir yaralanma durumu olmadı.”
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı